Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Již je to pár let, co jsme propadli kouzlu Zlatých retrievrů a toužili jsme jednou takového mít doma, moc jsme o nich nic nevěděli, jen to, že jsou to úžasně dobrosrdeční psi s milým kukučem a zlatým kožíškem. Tak jsme se začali více zajímat o toto plemeno a usoudili jsme, že právě teď je ten správný čas si pořídit psího kámoše, který nás bude všude doprovázet. 

V říjnu roku 2010 jsme si domů přivezli  MELVINA od Tří jasanů se smetanovým kožíškem a tím začal naší rodině úplně nový život. Ačkoliv jsme neplánovali výstavy, začali jsme na ně jezdit V roce 2011 jich Melvin pár absolvoval a vždy se pěkně umístil. O pracovním nasazení retrievrů jsme pranic nevěděli, ale páníček s Melvinem propadli kouzlu working testů a lovecké kynologie, Melvin byl nadšený, úžasný a moc učenlivý, na podzim složil OVVR a absolvovali jsme i rentgeny DKK a DLK kvůli uchovnění. V roce 2012 se stal oficielně chovným psem. Nadále jsme pilně trénovali lovecký výcvik, kluci stihli  2x WT „E“ s „dobrým“ hodnocením a z Melvina se stal ten správný parťák do života, na kterého bylo spolehnutí, my jsme věděli, že teď se vrhneme na lovecké zkoušky a že toho ještě kluci společně hodně dokážou. Začali jsme se zaobírat myšlenkou pořídit Melvinovi brášku, aby se náš goldenní tým rozrostl a abych si i já mohla zkusit společný trénink se psím zlatíčkem a tak jsem začali vybírat…...Bohužel nás Melvin v listopadu 2012 náhle opustil a nám se zhroutil celý svět, bylo to velmi těžké období, ale myšlenka, žít bez zlatého štěstíčka byla hrozná, takže jsme neopustili od našich plánů pořídit Melvinovi brášku.

V lednu 2013 se pro nás v CHS Brdské zlato narodil náš plánovaný MAYBE – Make Right Decisions, kterého jsme si 24.03.2013 přivezli domů. Maybísek byl moc šikovné štěňátko, bystrý a poslušný, akční a energický, ve svých 8mi měsících složil OVVR a připravuje se na vyšší lovecké zkoušky. Na výstavách se líbí jeho energická a hravá povaha. V roce 2014 složil v 18ti měs. SZVP ve II.ceně, WT „E“ s hodnocením „dobrý“, uchovnili jsme, výstavně získal CAJC a r. CAC, stále trénujeme na další zkoušky a opětovně se rozhlížíme po dalším „bráškovi“…. V roce 2015  se Maybemu podařilo získat 3 x CAC, takže se stává čekatelem Šampiona krásy, KSVP jsme si opravili na I.cenu a získali r. CACT, úspěšně zvládl i KPZ také v I. ceně.

24.10.2015   jsme si i s Maybískem jeli pro nového parťáka do  CHS Golden Sirius , pro ENZA , takže se nám konečně splnil sen, pořídit Maybískovi brášku.

V roce 2016 složil Enzo ve svých 8 měsících OVVR, úspěšně složil WT "E" a celý rok pilně trénoval na lovecké zkoušky. Maybemu se podařilo dokončit Šampiona krásy, získal svůj první CACT, složil ZPR a WT "L", své zkušenosti přenesl i do praxe - bažantnice Konopiště.

V roce 2017 se našim klukům hodně dařilo na zkouškovém poli. Enzo se stal čekatelem Šampiona práce, složil úspěšně PZ, SVP, LZ i VZPR, tím se se stal "U" psem!  Maybe získal zbývající CACTy pro získání titulu Český šampion práce a tak se může pyšnit i titulem DualCH CZ!  Na podzim a v zimě si kluci užívali honů na kachnách v Tachově a v bažantnici na Konopišti.